piątek, 19 maja 2023

Matury jeszcze trwają, ósmoklasiści na swoje egzaminy czekają, ale i młodsi uczniowie matematycznie czas spędzają, którzy zasłużyli na szczególne gratulacje!


"Najwyższa sztuka nauczyciela - obudzić radość ekspresji twórczej i wiedzy" - Albert EinsteinUczniowie Ewy Ładnej - Paweł Kucharski i Jakub Zabielski z klasy 6c Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku zajęli II miejsce w kategorii Skrzaty na etapie regionalnym Zawodów Algorytmicznych CMI, który odbył się na Politechnice Gdańskiej, i tym samym awansowali do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 27-28 maja 2023 na Politechnice Łódzkiej. 

Gratulujemy więc Pawełkowi i Jakubowi uczniom klasy 6c ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku - 2-giego miejsca w etapie regionalnym ZAWODÓW ALGORYTMICZNYCH CMI, który odbył się na Politechnice Gdańskiej. Zdobycie 2-giego miejsca awansowało Pawełka i Jakuba szóstoklasistów do OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU na Politechnice Łódzkiej. 
"Jest to niebywałe osiągnięcie. Zawody organizowane są w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Uczestniczyć w nich mogli uczniowie biorący udział w zajęciach programowania CMI. Takie zajęcia w SP3 w Giżycku prowadzę już od czterech lat. 
W tym roku w Polsce prowadzonych było 1400 kół algorytmicznych i projektowych. Centrum Mistrzostwa Informatycznego przygotowuje co roku Zawody Algorytmiczne oraz Zawody Projektowe. 

W etapie regionalnym Zawodów Algorytmicznych organizowanym na 5 uczelniach wyższych (Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Politechnika Wrocławska) bierze udział po 6 najlepszych drużyn w trzech kategoriach Skrzaty, Gnomy i Gremliny. 


Do finału ogólnopolskiego zostają zakwalifikowane po trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii z każdej uczelni. Trzymamy mocno kciuki za naszych chłopaków i życzymy powodzenia podczas finału ogólnopolskiego."
Ewa Ładna
"Ogromny sukces Pawła i Kuby - XII miejsce (na XVI drużyn w kategorii Skrzaty) podczas finału ogólnopolskiego Zawodów Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego na Politechnice Łódzkiej."
Ewa ŁadnaSukcesy uczniów Ewy Ładnej w konkursach matematycznych:
- Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Matematyki - laureatki Olga i Maja z klasy 8
- Olimpiada Wiedzy Archimedes. Matematyka-Plus - laureat Olga z klasy 8
- ogólnopolski konkurs Orzeł Matematyczny - laureatki Olga, Maja, Natalia z klasy 8
- międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny - wynik bardzo dobry Olga z klasy 8 oraz wyróżnienie Rafał z klasy 6.Również BEATA WIERZBICKA - nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej na Pogórzu koło Gdyni jest kolejny raz aktywnie zaangażowana przy organizowaniu atrakcyjnych wydarzeń szkolnych dotyczących MATEMATYKI MORSKIEJ co przedstawia opis wraz z załączonymi zdjęciami.Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie Beaty Wierzbickiej podczas przygotowań do żeglowania nie rozstają się z matematyką widząc jej zastosowanie w wielu czynnościach przygotowawczych do zajęć żeglarskich."Moi uczniowie biorą udział w zajęciach żeglarskich w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy- Partnerstwo Gminy Kosakowo”.Zajęcia te prowadzi Yacht Club Rewa. 
Uczniowie mają okazję przyjemnie spędzić czas na morzu oraz w formie zabawy nabyć nowe umiejętności żeglarskie m.in.: wiązanie węzłów, poznanie słownictwa żeglarskiego, obserwacje pogody, sterowanie łódką oraz zastosowanie odpowiednich umiejętności do bezpiecznego powrotu na ląd. 


Uczniowie kształtują umiejętność współpracy z innymi uczestnikami podczas wspólnych rejsów. 


Dzięki dodatkowym zajęciom nasi uczniowie mają okazję rozwijać zainteresowania i pasje związane z tematyką morską."

Beata Wierzbicka

Dużą aktywnością podczas uczestnictwa w wyjątkowych warsztatach dotyczących MATEMATYKI W PRZESTRZENI wykazali się też uczniowie Marleny Glosa z Technikum nr 3 w Malborku

"Zaproponowałam moim uczniom w Technikum nr 3 w Malborku, aby zaprezentowali matematykę w przestrzeni. Narodził się pomysł projektu BRYŁY PLATOŃSKIE W WERSJI 3D. Przygotowałam informacje o wielościanach a chętni uczniowie w zespołach tworzyli bryły. Każda bryła jest podpisana w języku polskim i greckim. Prace uczniowskie są ozdobą w gabinecie matematycznym."
Marlena Glosa

Przypomnieć też należy, że TYMOTEUSZ MAJCHER - uczeń klasy 4-tej Informatyczno-Programistycznej po raz kolejny uzyskał tytuł Finalisty Etapu Wojewódzkiego Pomorskiej Ligii Zadaniowej z KOMPETENCJI SZKOLNYCH w roku szkolnym 2022/2023 zorganizowanej w ramach projektu "ZDOLNI z POMORZA". 

Tymoteusz gratulujemy Ci osiągniętego wyniku i życzymy  dalszych sukcesów!
GRATULUJEMY również Marlenie Glosa - jego wychowawczyni i nauczycielce matematyki, będącej szkolnym koordynatorem POMORSKIEJ LIGI ZADANIOWEJ w Technikum nr 3 w Malborku.


 

"Działanie jest podstawowym kluczem każdego sukcesu" - Pablo Picasso

Zarząd Kola Pomorskiego SNM:
Janina Sikorska - przewodnicząca
Marzena Paradowska - zastępca przewodniczącej
Beata Wierzbicka - sekretarz
członkowie Zarządu Koła Pomorskiego:
Mirosława Sztandarska, Katarzyna Kiepiela, 
Marlena Glosa i Rafał Cybulski

Tekst: Janina Sikorska
Zdjęcia: Ewa Ładna, Beata Wierzbicka, Marlena Glosa