poniedziałek, 8 sierpnia 2022

CORAZ BLIŻEJ ROZPOCZĘCIA roku szkolnego 2022/2023

Wakacje również sprzyjają wzajemnej wymianie wiedzy i doświadczeń zawodowych między NAUCZYCIELAMI MATEMATYKI zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. AKTYWNY UDZIAŁ m.in. CZŁONKÓW KOŁA POMORSKIEGO w różnego rodzaju KONFERENCJACH dot. m.in. EDUKACJI MATEMATYCZNEJ jest tego przykładem.

Dziękujemy więc Marto za Twoje zaangażowanie w działalność naszego Koła Pomorskiego SNM i za poniższe informacje dotyczące Twojego udziału w konferencjach oraz dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z NAUCZYCIELAMI MATEMATYKI.

"W ostatnim czasie brałam udział w 3 dużych konferencjach: 1 australijskiej i 2 amerykańskich. Łącznie odbyłam 42 sesje z inspirującymi nauczycielami matematyki w Australii i w USA, dzielącymi się swoją wiedzą i doświadczeniem.

- Australian Mathematics Teachers Online Conference (AMTOC 2022) – 10 sessions
- Summer Math Summit - Conference for Secondary Math Teachers (grades 7 - Algebra 1) - 14 sessions
- Beyond Math Conference – Take your Math instruction to the next level – 18 sessions

Na konferencjach zaprezentowano wiele kreatywnych metod nauczania matematyk, w tym też nadrabiania zaległości, między innymi:
- Gamification
- Number Talks
- Mental Math
- Interactive Notebooks
- Guided Math
- The Math Wars Method™️
- Card Sorts
- Classroom Economy
- Flipped Classroom
- Error Analysis
- Bellwork
- Math Workshop Model
i wiele innych.

Mam mnóstwo inspiracji na nowy rok szkolny. Dzielę się nimi w grupie na Facebooku, do której Was serdecznie zapraszam:https://www.facebook.com/groups/matematyka.grywalizacja.projekty"

Marto, życzymy Ci też dużo zdrowia i dalszej aktywności w rozwijaniu swojej pasji w popularyzacji zastosowania matematyki w życiu codziennym.

W imieniu członków Koła Pomorskiego SNM - Zarząd:
Janina Sikorska - przew., Mariusz Holz - zast. przew., 
Anna Domzała - sekretarz, Katarzyna Kiepiela - członek Zarządu 
Tekst: Janina Sikorska
Foto: link