środa, 9 lutego 2022

Gratulacje dla Mariusza Holza!

Jeszcze wspomnienia nie wygasły po Konferencji z 4 grudnia 2021 roku "Niezwykłe spotkanie z matematyką" z rewelacyjnym wykładem inauguracyjnym dr n. med. J. Spodnika "Matematyka w medycynie" i już kolejny temat przed nami do przedstawienia: niezwykły projekt "Matura OMG... ale kwit trzeba mieć". Autorem wyżej wymienionego projektu jest Mariusz Holz - nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku, a sponsorem Fundacja mBanku. Niezależnie od pracy zawodowej Mariusz jest aktywnym i społecznie zaangażowanym w działalność Koła Pomorskiego SNM członkiem Zarządu. Należy też przypomnieć, że już w roku 2021 projekt wywołał bardzo duże zainteresowanie  i aktualnie w roku 2022 jest jego kontynuacja.
Projektem "Matura OMG, ...ale kwit trzeba mieć" zainteresowali się nauczyciele i ich uczniowie nie tylko z klas maturalnych z różnych szkół województwa pomorskiego, ale również z różnych województw. 
Wywołane zainteresowanie wynika też z faktu, że projekt umożliwia uczniom bardzo dobrym z matematyki wystąpienie w roli nauczyciela-wykładowcy przed uczniami również innej szkoły w realizowaniu przygotowań do egzaminu maturalnego. Jednocześnie projekt ten dotyczy niekoniecznie uczniów z najlepszymi ocenami, dając im szanse na współpracę z utalentowanymi rówieśnikami, co niewątpliwie jest pomocne dla tych uczniów, którzy maja problem z odnalezieniem się w grupie rówieśniczej. Natomiast dla ucznia występującego w roli nauczyciela-wykładowcy, projekt jest na pewno silnym wsparciem w jego rozwoju osobistym i wsparciem dla jego talentu.

Dla przypomnienia:
Autor projektu poinformował: 

"W projekcie "Matura OMG..., ale kwit trzeba mieć !" wzięło udział 8 szkół w Polsce w tym 17 uczniów prowadzących zajęcia oraz średnio około 50 maturzystów:

1. Zespół Szkół Łączności w Gdańsku - 7 uczniów prowadzących zajęcia,
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku - 1 uczeń prowadzący zajęcia
3. III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie - 1 uczennica prowadząca zajęcia,
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie - 1 uczennica prowadząca zajęcia,
5. III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni - 2 uczniów prowadzących zajęcia,
6. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie - 2 uczennice prowadzące zajęcia,
7. Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie - 2 uczniów prowadzących zajęcia,
8. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu - 1 uczeń prowadzący zajęcia.

II. Rok szkolny - 2021/2022 (kontynuacja) - średnio około 40 maturzystów,

1. Zespół Szkół Łączności w Gdańsku - 3 uczniów prowadzących zajęcia,
2. Sopocka Akademia Tenisowa - 1 uczeń prowadzący zajęcia,
3. XX Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi - 4 uczniowie prowadzący zajęcia"

Podsumowując, to należy jeszcze nadmienić, że wszyscy nauczyciele matematyki, których uczniowie uczestniczyli w projekcie otrzymali wraz z dyrektorami ich szkół i uczniami występującymi w roli nauczycieli-wykładowców, podziękowania wraz z certyfikatami bezpośrednio od autora projektu Mariusza Holza.
Mariusz życzymy Ci kolejnych sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu codziennym oraz dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy w realizowaniu swoich pasji - życzymy w imieniu koleżanek i kolegów Koła Pomorskiego SNM.

Zarząd Koła Pomorskiego SNM: Katarzyna z Janiną, Helena, Marlena i Wojtek

Autor tekstu: Janina Sikorska
Foto: strona szkoły, link