czwartek, 2 stycznia 2020

Witamy!

W I T A M Y  N A U C Z Y C I E L I   i   ich   U C Z N I Ó W  w 2020 !


Powróćmy do wspomnień z 2019 roku.

Na pewno pozostanie w naszej pamięci "FRAKTAL w Przedszkolu" na 100-lecie PTM w maju 2019 roku w wykonaniu 4-ro 5-cio i 6-cio letnich PRZEDSZKOLAKÓW z Przedszkola nr 59 w Gdańsku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że to pierwsze przedszkole w Polsce, które uczciło 100-lecie Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Dziękujemy jeszcze raz Pani Dyrektor Przedszkola nr 59 w Gdańsku mgr Katarzynie Kosińskiej, nauczycielom i przedszkolnym wykonawcom za ich wspaniałe przedstawienie Fraktala Sierpińskiego.
Zobaczymy to jeszcze raz.Nadzór z Koła Pomorskiego SNM pełnili: reprezentująca Zarząd Koła Pomorskiego SNM - mgr Janina Sikorska oraz Koordynator-członek koła Pomorskiego SNM mgr Mariusz Holz.

Również pozostanie w pamięci WRZEŚNIOWA KONFERENCJA w Krakowie dotycząca uczczenia 100-lecia PTM. Uroczysty jej przebieg z udziałem m.in. znakomitych i sławnych naukowców z różnych stron świata, polskiego pochodzenia na zawsze pozostanie w pamięci uczestniczącym w tej konferencji. Dla przypomnienia uczestniczący w Krakowskiej Konferencji: mgr Sylwia Tarala z Gdyni i mgr Mariusz Holz z Gdańska reprezentowali Koło Pomorskie SNM.


Zapraszaliśmy też na Konferencję na Mazurach, którą prowadzili członkowie Koła Pomorskiego SNM będący też doradcami metodycznymi matematyki - mgr Ewa Ładna z Giżycka i mgr Tomasz Wierzchowski z Węgorzewa. Konferencja "Rozwijanie Kompetencji Matematycznych" odbyła się w Ełku, w której uczestniczyło 180 nauczycieli. Wykładowcami byli znani, lubiani i popularni wśród nauczycieli prelegenci.
Uczestniczący w Konferencji nauczyciele przyjechali z różnych miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Dziękujemy za liczne przybycie i aktywny udział w Konferencji.

Podsumowanie działalności Koła Pomorskiego SNM w 2019 roku odbyło się na zebraniu w grudniową sobotę w LO nr 3 im. Marynarki Wojennej w Gdyni. Zebraniu przewodniczył długoletni i doświadczony nauczyciel matematyki tej szkoły reprezentujący Zarząd Koła Pomorskiego SNM - prof. oświaty Wojciech Tomalczyk. Należy przypomnieć, że wśród jego uczniów jest bardzo wielu laureatów m.in. olimpiad międzynarodowych.


Tak więc rok 2019 działalności Koła Pomorskiego SNM jest już za nami. Natomiast przed nami jest Krajowa Konferencja SNM w Toruniu, na którą zapraszamy nauczycieli matematyki w dniach 7-10.02.2020 r. Do zobaczenia w Toruniu!


Tekst: Janina Sikorska

W imieniu Członków Koła Pomorskiego SNM - Zarząd: 
Katarzyna Kiepiela, Janina Sikorska, Helena, Dąbrowska, Marlena Glosa, Wojciech Tomalczyk

Foto: link

foto