poniedziałek, 29 października 2018

Konferencja - 17 listopada 2018 roku - Gdańsk-Żabianka

Zapraszamy Nauczycieli Matematyki w dniu 17 listopada 2018 roku o godzinie: 9:30-14:15 na Konferencję "Łączy nas matematyka" zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 89 w Gdańsku i Koło Pomorskie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Miejsce spotkania: Szkoła Podstawowa nr 89 Gdańsk-Żabianka
Informacja dotycząca Konferencji dla Nauczycieli Matematyki została przesłana drogą e-mailową do szkół podstawowych w województwie pomorskim.

Warsztaty poprowadzą znani prelegenci z Krajowych Konferencji SNM i autorzy książek, którzy przedstawią różne metody aktywizujące formy pracy na lekcji matematyki, zwiększające zainteresowania uczniów matematyką i rozwijające ich uzdolnienia matematyczne.

- WYKŁAD INAUGURACYJNY na KONFERENCJI "EGZAMIN 8-KLASISTY" przedstawi Pani Renata Świrko reprezentująca OKRĘGOWĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ w Gdańsku.
Pani Helena Lewicka doświadczony nauczyciel szkoły podstawowej i nauczyciel akademicki, autorka podręczników szkolnych m.in. "MATEMATYKA WOKÓŁ NAS" przedstawi "DOWODZENIE TWIERDZEŃ W SZKOLE PODSTAWOWEJ" w sposób interesujący dla uczniów  klas 4-7.
Pani Joanna Świercz autorka podręczników szkolnych podczas warsztatów: "MATMA INACZEJ, CZYLI KILKA POMYSŁÓW JAK PRZEŁAMAĆ RUTYNĘ NA LEKCJI MATEMATYKI" podzieli się swoim doświadczeniem z pracy nie tylko z uczniem uzdolnionym ale również udzieli porad do pracy z uczniami o specyficznych potrzebach edukacyjnych.
- Pani Iga Malik jako entuzjastka edukacji i pierwsza w Polsce certyfikowana trenerka LEGO EDUCATION zapozna uczestników Konferencji z możliwościami wykorzystania KLOCKÓW  LEGO do celów edukacyjnych. Zgodnie z tematem warsztatów "CAŁĄ PARĄ W EDUKACJĘ" przedstawi między innymi sposoby na uatrakcyjnienie form pracy na lekcjach matematyki.
- Pan Tomasz Grabowski zapozna uczestników Konferencji z KARTAMI I GRAMI LOGICZNYMI z zastosowaniem technologii informatycznej. Należy przy tym nadmienić, że KARTY MATEMATYCZNE I GRY LOGICZNE Pana Tomasza Grabowskiego cieszą się dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów ale i nauczycieli.

Na zakończenie należy podkreślić najważniejszy fakt, że matematyka na pewno łączy nas, o czym przekonaliśmy się nie jeden raz. Serdecznie więc zapraszamy do nas w ten jesienno-listopadowy czas.

DO ZOBACZENIA W GDAŃSKU!!!Zarząd Koła Pomorskiego SNM: K. Kiepiela, W. Tomalczyk, J.Sikorska, H.Dąbrowska, M.Glosa
Tekst: J. Sikorska
Foto: źródło, fontanna