poniedziałek, 17 września 2018

Witamy w GDYNI!!!

Nauczyciele matematyki PASJONACI przygotowujący uczniów do OLIMPIAD MATEMATYCZNYCH nie zawiedli!!! Przyjechali z różnych stron województwa pomorskiego na konferencję dotyczącą OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW w dniu 17.09.2018 roku o godzinie 15.30. Spotkanie z nauczycielami odbyło się w LO nr 3 im. Marynarki Wojennej w Gdyni i jest jednym ze spotkań jakie odbywają się w Polsce zgodnie z regulaminem obowiązującym przy organizowaniu OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW i wytycznymi Komitetu Głównego Olimpiady w tym zakresie. Podczas konferencji uczestniczący nauczyciele matematyki zostali szczegółowo poinformowani na temat organizowanej kolejnej edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów 2018/2019 oraz aktywnie współpracowali z prelegentami podczas omawiania rozwiązywania zadań poprzedniej edycji olimpiady.
Prelegentami byli doświadczeni nauczycieli w przygotowaniach uczniów do OLIMPIAD MATEMATYCZNYCH: - mgr Wojciech TOMALCZYK - przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Matematycznej Juniorów dla województwa pomorskiego, - mgr Adam Dzedzej i mgr Witold Zakrzacki członkowie Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Matematycznej Juniorów. Spotkanie dla nauczycieli matematyki zainteresowanych OLIMPIADĄ MATEMATYCZNĄ DLA JUNIORÓW zakończyło się po trzech godzinach w atmosferze wzajemnej życzliwości. Zauważalne to również było przy współpracy PRELEGENTÓW z mgr Sylwia Tarała - członkiem Koła Pomorskiego SNM podczas omawiania organizacji OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW w 2018/2019. Na zakończenie konferencji uczestniczący nauczyciele matematyki otrzymali bezpłatne materiały dydaktyczne. Ponadto zostali zaproszeni przez mgr Wojciecha Tomalczyka do udziału w jego zajęciach z uczniami zainteresowanymi matematyką. (Zgłoszenie udziału poprzedzone kontaktem e-mailowym).
W miłym i koleżeńskim nastroju towarzyszącym Konferencji - życzymy JUNIOROM ZWYCIĘSTWA w kolejnej Olimpiadzie Matematycznej! oraz sukcesów zawodowych ich Nauczycielom MatematykiZarząd Koła Pomorskiego SNM: Kiepiela Katarzyna, Tomalczyk Wojciech, Marlena Glosa, Helena Dąbrowska, Janina Sikorska
Tekst: J. Sikorska
Foto: źródło