poniedziałek, 26 lutego 2018

Wspomnienie Krajowej Konferencji SNM w Poznaniu

Na wspomnienia poznańskie nadszedł czas!

Wszyscy jesteśmy zgodni, że jest co wspominać. XXVII Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki "Matematyka - dodaj do ulubionych" 9-12 lutego 2018 roku odbyła się z udziałem około 600 nauczycieli matematyki z różnych stron Polski. Jak co roku Krajowa Konferencja SNM umożliwia nauczycielom matematyki doskonalenie kompetencji zawodowych w zakresie wiedzy merytorycznej i dydaktyczno-metodycznej.

Zadbano też o nauczycieli-miłośników teatru organizując im wyjście do teatru w czasie wolnym od zajęć. A ponieważ matematykom nie jest obojętna muzyka bo MATEMATYKA JEST W MUZYCE, co potrafią udowodnić - nie mogło więc zabraknąć wspaniałego koncertu w wykonaniu pracowników i studentów Akademii Muzycznej im.J.I.Paderewskiego w Poznaniu.
Należy również przypomnieć, że wśród bardzo wielu warsztatów i wykładów cieszących się dużym zainteresowaniem nauczycieli, odbyły się przy bardzo dużej frekwencji m.in.warsztaty"Sztuczki w zadaniach maturalnych". Warsztaty prowadzone były przez Marzenę i Tomasza Wierzchowskich z Węgorzewa - członków Koła Pomorskiego SNM. Marzeno i Tomku dziękujemy Wam za interesujące warsztaty.
Niezależnie od uczestnictwa w wybranych przez siebie wykładach i warsztatach nauczyciele mogli w czasie wolnym zapoznać się z historią Poznania zwiedzając miasto pod opieką doświadczonego przewodnika.

Dziękujemy Lokalnemu Komitetowi Organizacyjnemu za wspaniałe wycieczki, dzięki którym nauczyciele matematyki mogli zobaczyć między innymi interaktywną Wystawę Enigmy upamiętniającej poznańskich matematyków, kryptologów: Henryka Zygalskiego, Mariana Rejewskiego i Jerzego Różyckiego, którzy rozszyfrowali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.


Interaktywna wystawa poświęcona wybitnym polskim pogromcom Enigmy pozostanie w pamięci nauczycieli matematyki uczestniczących w XXVII Krajowej Konferencji SNM w Poznaniu.

autor tekstu: J.Sikorska

fotografie: źródło
więcej informacji na temat wystawy - strona

maszyna szyfrująca ENIGMA